Marcel Koning lijsttrekker ChristenUnie Amersfoort

Marcel Koning lijsttrekker ChristenUnie Amersfoort
CU-Logo-Amersfoort-RGB-SocialMediaPF.png
Door Webmaster op 24 april 2025 om 20:50

Marcel Koning lijsttrekker ChristenUnie Amersfoort

Tijdens de ledenvergadering van de ChristenUnie Amersfoort is raadslid Marcel Koning unaniem verkozen tot lijsttrekker voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. “Ik zie het als een voorrecht en een verantwoordelijkheid om lijsttrekker te zijn voor onze partij bij de komende verkiezingen.” zegt Marcel. “Juist in deze tijd waarin de democratie best onder druk staat, wil ik mij daarvoor inzetten. Met een verbindend, maar ook helder christelijk sociaal geluid!”

“Toen ik gevraagd werd om lijsttrekker te worden, heb ik me afgevraagd of ik echt goede redenen had om nee te zeggen.” aldus Marcel Koning “En die vond ik niet. Amersfoort verdient politiek waarin verbinding, sociale rechtvaardigheid en duurzaamheid centraal staan. Ik kijk ernaar uit om me samen met een sterk team vol enthousiasme in te blijven zetten voor onze stad!”

Marcel heeft ruime politieke ervaring. Sinds 2022 is hij actief als raadslid in de Amersfoortse gemeenteraad. Hij werkte jarenlang in Den Haag als parlementair redacteur voor de EO bij de actualiteitenprogramma’s Twee Vandaag en Netwerk en was woordvoerder van de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Ook binnen de ChristenUnie heeft hij zijn sporen verdiend als campagneleider bij verkiezingen voor zowel de Tweede Kamer als de gemeenteraad.

Sinds 1998 woont Koning in Amersfoort. In het dagelijks leven is hij voorganger bij Mozaiek033. Hij is getrouwd met Annemarie en samen hebben zij twee zoons.

In de komende tijd gaat Marcel nog meer de stad in om te horen wat er speelt. Deze ontmoetingen dienen ook als input voor het verkiezingsprogramma. Zo is er op 15 mei een ontmoeting met ondernemers en staan er ontmoetingen met oa. huurdersbelangenverenigingen en meelopen met de politie in de planning.