-
Amersfoort heeft geen nachtclubs nodig om te bruisen
Lees verderVorige week nam de gemeenteraad een motie van D66 aan die experimenteerruimte biedt voor nachtclubs in Amersfoort. Horeca die de hele nacht open zou mogen blijven op geselecteerde plekken in de stad. Het klinkt als een uitnodiging tot bruisende nachten, maar in werkelijkheid opent het de deur naar meer overlast, meer handhavingsproblemen en minder leefbaarheid. De ChristenUnie Amersfoort stemde daarom tegen.
-
Samen bouwen aan vrede en gerechtigheid – juist hier
Door Hanske Mulder - van Maanen, Reinier Polinder, Hans Bol, Marcel Koning op 22 april 2025
Lees verderHet geweld in Gaza en Israël laat niemand onberoerd. Ook in Amersfoort voelen mensen zich geraakt. Het Samenwerkingsverband van Amersfoortse Moskeeën (SvAM) riep de gemeenteraad op zich uit te spreken tegen het geweld. Die oproep komt voort uit diepe betrokkenheid bij het lot van onschuldige slachtoffers.
-
Prostitutiebeleid Amersfoort
Lees verder'Tip leidt naar illegale prostitutie in Amersfoortse woning' kopte het AD begin december. Ook onze stad kent zijn schaduwzijdes. Want bij prostitutie is vaak sprake van ongelijkwaardigheid, machtsongelijkheid en economische ongelijkheid. Dit maakt mensen die in de prostitutie werken kwetsbaar voor mensenhandel.
Gedwongen prostitutie, prostitutie door minderjarigen en prostitutie onder onveilige werkomstandigheden komen helaas nog steeds voor.
Daarom is ChristenUnie Amersfoort tegen prostitutie en kiezen we voor beleid dat zo min mogelijk slachtoffers maakt.
Binnenkort wordt het prostitutiebeleid van de gemeente Amersfoort herzien. Een goed moment om als ChristenUniefractie het college een aantal vragen te stellen en denkrichtingen mee te geven.